Get Adobe Flash player
Aktualności

postheadericon TYTUŁ ZAZBYTKOWY MOTOCYKL ROKU 2017 DLA NASZEGO KLUBOWEGO KOLEGI (wpis z dnia 28.11.2017)

Niezmiernie miło jest nam poinformować że motocykl Panonia T5 (rok prod. 1968) naszego klubowego kolegi Pawła Jakuba Oleszaka zdobył tytuł zabytkowy motocykl roku przyznawany przez Główną Komisję Pojazdów Zabytkowych PZM. Gratulujemy!!!

 

postheadericon WYSOKIE MIEJSCE W RANKINGU SZKÓŁ JAZDY!!! (wpis z dnia 5.10.2017)

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że Automobilklub Bydgoski ponownie zagościł na podium w rankingu bydgoskich szkół jazdy. Trzecie miejsce ze zdawalnością ponad 52 % nie jest może idealne ale na pewno nie mamy się czego wstydzić. Szkoląc kierowców zawsze staramy się ich nauczyć bezpiecznie jeździć i widać że to się udaje. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na kursy nauki jazdy.

Pełen ranking znajdziecie TUTAJ.

 

postheadericon NASI KLUBOWI KOLEDZY WYWALCZYLI 10 MIEJSCE W POLSCE!!!

Bardzo miło nam poinformować, że nasi klubowi koledzy Paweł Jakub Oleszak (Pannonia T5) oraz Paweł Krzysztof Oleszak (SHL M11W) wywalczyli dla Automobilklubu Bydgoskiego 10 miejsce Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w kat. motocykli w sezonie 2017. Był to pierwszy pełny sezon w cyklu MPPZ - nie obyło się bez awarii sprzętu, nie uniknęli kontuzji ale dojechali do końca sezonu!!!

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia "Pawłów" i składamy im serdeczne gratulacje. Wiemy, że już teraz szykują się na kolejny sezon w którym będą walczyć o jeszcze lepsze lokaty.

 

postheadericon JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND KOLEJNA RUNDA OPONEO MISTRZOSTW POLSKI W RALLYCROSS (wpis z dnia 23.08.2017)

foto: Paweł Pałczyński

Już w najbliższy weeekend na torze rallycrosowym w Słomczynie odbędzie się kolejna runda OPONEO Mistrzostw Polski w Rallycross. Barwy naszego Klubu reprezentować będą Dawid Struensee, Łukasz Sawicki i Kamil Wysocki. Cała trójka startuje w markowej klasie BMW E36. Życzymy powodzenia i mamy nadzieję że walka będzie toczyć się tylko na torze i żadne awarie nie będą rozpraszać naszych zawodników. POWODZENIA!!!

 

postheadericon PREZENTACJA POJAZDÓW ZABYTKOWYCH CZŁONKÓW AUTOMOBILKLUBU BYDGOSKIEGO (wpis z dnia 4.07.2017)

Doszły do nas sygnały, że Policja oraz Straż Miejska zaczyna mieć kłopot z prezentowanymi na Starym Rynku w Bydgoszczy pojazdami zabytkowymi członków naszego Klubu. Pomimo posiadania specjalnego identyfikatora służby wystawiły kilka mandatów za nieuprawnione parkowanie w strefie zamieszkania (cały obszar Starego Rynku). Podjęliśmy stosowne kroki mające na celu sformalizowanie dotychczasowej "cichego" porozumienia pomiędzy Automobilklubem Bydgoskim a miastem Bydgoszcz i zawarliśmy stosowną umowę z ZDMiKP dzięki której już żadna ze służb nie powinna mieć problemu z pojazdami. Umowa zawierana jest na miesiąc począwszy od lipca a kończąc we wrześniu. W umowie wymienione są numery rejestracyjne pojazdów których właściciele posiadali identyfikator oraz OPŁACILI SKŁADKĘ CZŁONKOWSKĄ ZA 2017 rok. Bardzo prosimy aby chęć prezentacji pojazdu każdorazowo uzgadniać z kol. Stanisławem Kosowskim - Przewodniczącym Sekcji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Bydgoskiego (tel. 506 452 472), który jest osobą bezpośrednio odpowiedzialną za porządek i bezpieczeństwo podczas prezentacji.

Terminy prezentacji ww miesiącu lipcu uzgodnione z ZDMiKP

- 8/9 lipca godz. 10.00 - 20.00

- 22/23 lipca godz. 10.00 - 20.00

- 28 lipca godz. 18.00 - 21.00

- 29/30 lipca godz. 10.00 - 20.00

Dodatkowo osoby które nie posiadały identyfikatorów a mają opłaconą składkę członkowską i chcą prezentować swoje pojazdy bardzo prosimy o przesłanie na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. numeru rejestracyjnego swojego pojazdu, marki i modelu oraz swojego imienia i nazwiska. Po weryfikacji powyższych danych pojazdy zostaną dopisane do umowy.

Mamy nadzieję że sformalizowanie tego swoistego muzeum na kołach pozwoli spokojnie i bez zbędnego stresu pokazać mieszkańcom Bydgoszczy i turystom Wasze pojazdy a także mamy nadzieję że poinformujecie tych którzy jeszcze nie wiedzą że od prawie 90-ciu lat w Bydgoszczy działa nasze Stowarzyszenie - Automobilklub Bydgoski