Get Adobe Flash player
Aktualności

postheadericon VII EDYCJA PUCHARU MOTO-BYDGOSZCZ (wpis z dnia 9.05.2016)

foto: bydgoszcz.pl

W minioną sobotę Automobilklub Bydgoski przy współpracy Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych UM Bydgoszczy oraz Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy zorganizował VII Edycję Pucharu MOTO-BYDGOSZCZ. Był to turystyczny rajd samochodowy do udziału w którym zaprosiliśmy przedstawicieli bydgoskich firm motoryzacyjnych. Uczestnicy mieli do pokonania ponad 40 km trasy ulicami Bydgoszczy. Elementami klasyfikującymi załogi były:

- dokładność przejechania trasy i odpowiedzi na pytania związane z mijanymi obiektami

- test ze znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym i zasad udzielania pomocy medycznej ofiarom wypadków drogowych

- próba sprawności jazdy na terenie Wojewódzkiego Óśrodka Ruchu Drogowego

- próba sprawności jazdy z talerzem Stewarda - przygotowana oraz zlokalizowana na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

- konkurencja strzelecka - sprawdzaliśmy celność strzałów z broni pneumatycznej

- celność rzutów do "kosza".

Najlepiej z tymi zadaniami poradzili sobie Mateusz Brzeziński i Zbigniew Rykaczewski (KLG sp. z o.o.) - pełne wyniki poniżej

WYNIKI INDYWIDUALNE

W klasyfikacji firm pierwsze miejsce zdobyła firma YAMA sp. z o.o. przed Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją sp. z o.o. oraz KLG sp. z o.o.

WYNIKI KLASYFIKACJA FIRM

Jak co roku impreza odbywała się pod patronatem honorowym Pana Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Dodatkową konkurencją był test ze znajomości Bydgoszczy - tym razem zapytaliśmy uczestników o Bydgoszcz przedwojenną i bezbłędnie wszystkie fotografie rozpoznały załogi reprezentujące Miejskie Wodociągi i Kanalizację sp. z o.o. i to do MWiK trafił okazały puchar ufundowany przez Pana Prezydenta Bydgoszczy.

Po przyjechaniu na metę imprezy uczestnicy mogli zrelaksować się na MOTO MAJÓWCE w Zespole Szkół Samochodowych, gdzie można było podziwiać mi.in. zabytkowe pojazdy członków Automobilklubu Bydgoskiego, wiele zabytkowych i nowoczesnych motocykli, wystawę nowych pojazdów z bydgoskich salonów motoryzacyjnych oraz wziąć udział w licznych konkursach i symulacjach.

Około godziny 16.00 odbył się pokaz ratownictwa drogowego z udziałem wszystkich służb ratunkowych a zaraz po zakończeniu pokazu nastąpiło uroczyste wręczenie medali pamiątkowych i pucharów dla uczestników i zwycięzców VII edycji Pucharu MOTO-BYDGOSZCZ.

Relacja zdjęciowa autor Milena Lewandowska

Relacja zdjęciowa autor bydgoszcz.pl

Link do materiału TVP o/Bydgoszcz

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację imprezy i już teraz zapraszamy na kolejną, VIII Edycję Pucharu MOTO-BYDGOSZCZ!!!

Do zobaczenia za rok!!!

 

postheadericon PRACA BIURA (wpis z dnia 29.04.2016)

Informujemy, że w dniach 2 maja oraz 4 maja biuro Automobilklubu Bydgoskiego będzie nieczynne. Za ewentualne utrudnienia z góry przepraszamy i zapraszamy od czwartku (5 maja) w normalnych godzinach urzędowania.

 

postheadericon BYDGOSKI MISTRZ KIEROWNICY (wpis z dnia 7.04.2016)

Z przykrością informujemy, że zmuszeni jesteśmy na kilka miesięcy przerwać organizację zawodów Bydgoski Mistrz Kierownicy. Decyzja ta spowodowana jest brakiem możliwości korzystania z bydgoskiego kartodromu.

 

Pomimo wysłania w dniu 10 grudnia 2015 roku i monitowania (na co posiadamy stosowne potwierdzenia) do Dyrektora będącego decydentem odnośnie wynajęcia i ceny toru, do dnia dzisiejszego nie mamy żadnej odpowiedzi dotyczącej rund planowanych na 9.04, 7.05 i 11.06, a co za tym idzie nie zostały one ujęte w grafiku wykorzystania toru.

 

Pomimo wielu starań nie jesteśmy w stanie w tak krótkim terminie znaleźć podobnego miejsca gdzie moglibyśmy Was – uczestników – zaprosić do ścigania. W sytuacji kiedy osoby decyzyjne poinformowałyby  nas w grudniu lub styczniu o braku chęci współpracy przy imprezach mających się odbyć w  kwietniu, maju i czerwcu to mielibyśmy dość dużo czasu na znalezienie alternatywnego terenu do przeprowadzenia BMK. Postaramy się zrobić wszystko co w naszej mocy aby od października Bydgoski Mistrz Kierownicy ponownie wrócił do kalendarza imprez. Jest nam tym bardziej przykro, że nasza kilkuletnia praca zaczynała przynosić efekty w postaci ustabilizowanej i sporej ilości uczestników. Dziwi nas też takie traktowanie, ponieważ jako jeden z nielicznych Klubów w naszym okręgu przez cały czas jesteśmy płatnikiem a nie beneficjentem środków finansowych dysponowanych przez PZM. Pomimo znaczącego wzrostu kosztów wynajęcia obiektu robiliśmy wszystko abyście Wy – uczestnicy – nie odczuli tej zmiany poprzez wzrost wpisowego. Jesteśmy przekonani o Waszym zrozumieniu i liczymy na ponowne spotkanie na zawodach w niedalekiej przyszłości.

 

O szczegółach prac nad znalezieniem nowego, atrakcyjnego miejsca na zawody będziemy Was na bieżąco informować.

 

postheadericon BYDGOSKI MISTRZ KIEROWNICY PO PIĄTEJ RUNDZIE (wpis z dnia 15.03.2016)

foto: Łukasz Kasprzyk

W minioną sobotę (12 marca) Automobilklub Bydgoski był organizatorem V rundy zawodów Bydgoski Mistrz kierownicy. W imprezie wystartowało 45 kierowców z całej Polski. Pomimo deszczowej i chłodnej soboty dzięki uczestnikom atmosfera zrobiła się gorącą a poziom rywalizacji dodatkowo dotarczał wielu pozytywnych emocji. Poniżej prezentujemy czasy poszczególnych przejazdów, wyniki imprezy oraz klasyfikacje po pięciu rundach. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom za super zawody a ekipie organizacyjnej (Milena, Joasia, Milena, Rafał...) za sprawne przeprowadzenie imprezy.

Przejazd 1

Przejazd 2

Przejazd 3

Wyniki Klasa S1400

Wyniki Klasa S1600

Wyniki Klasa S1800

Wyniki Klasa S2400

Wyniki Klasa WRC

Wyniki Klasyfikacja Generalna

Klasyfikacja w klasach po pięciu rundach

Klasyfikacja Generalna po pięciu rundach.

O terminie i miejscu kolejnej rundy poinformujemy natychmiast po ich uzgodnieniu.

DO ZOBACZENIA!!!

 

postheadericon WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE (wpis z dnia 15.03.2016)

Zarząd Automobilklubu Bydgoskiego na posiedzeniu w dniu 14 marca zgodnie ze Statutem podjął uchwałę o zwołaniu Walnego Zebrania Sprawozdawczego Członków. Zebranie odbędzie się w dniu 30 marca o godz. 18.00 w I terminie oraz 18.15 w II terminie. Zebranie odbędzie się w Park Club mieszczącym się w siedzibie Automobilklubu Bydgoskiego w Parku Ludowym im. W. Witosa (wjazd od ul. Piotrowskiego). Listy członków uprawnionych do udziału w zebraniu oraz protokół z poprzedniego zebrania znajdują się do wglądu w siedzibie Automobilklubu Bydgoskiego w dniach i godzinach pracy.

Wstęp i udział w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Członków tylko i wyłącznie za okazaniem legitymacji członkowskiej (prosimy nie mylić z kartą członkowską PZM SHOW YOUR CARD).

 

Proponowany porządek obrad zebrania:

1.      Otwarcie Walnego Zebrania i stwierdzenie ważności zebrania

-         cel zebrania – zatwierdzenie sprawozdania finansowego z działalności Klubu za 2015 rok

2.      Powołanie Prezydium Walnego Zebrania i wybranie przewodniczącego (prowadzącego)

3.      Powołanie protokolantów Walnego Zebrania

4.      Przyjęcie porządku obrad Walnego Zebrania

5.      Przyjęcie regulaminu obrad Walnego Zebrania

6.      Wybory Komisji:

·       Mandatowo-Skrutacyjnej

        Uchwał i Wniosków

7.      Komunikat Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej o prawomocności obrad

8.      Sprawozdanie Zarządu AB za rok 2015

9.    Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z prac w 2015 roku oraz dot. wyniku finansowego Klubu za 2015

10.  Dyskusja

11. Przedstawienie projektu uchwały dot. zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz pokrycia straty

12.  Dyskusja nad projektem uchwały

13.  Głosowanie za zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za rok 2015

14.  Ogłoszenie wyników głosowania przez Komisję Mandatowo-Skrutacyjną

 

 

 

15.  Wolne głosy i wnioski

16.  Przyjęcie uchwał i wniosków Walnego Zebrania

17. Zamknięcie obrad