Get Adobe Flash player
Aktualności

postheadericon ZACZYNAMY KOLEJNY SEZON BYDGOSKIEGO MISTRZA KIEROWNICY (wpis z dnia 3.11.2015)

Z przyjemnością informujemy, że pierwsza impreza cyklu Bydgoski Mistrz Kierownicy 2015/2016 odbędzie się 21 listopada na kartodromie PZM w Bydgoszczy. Zapraszamy już teraz wszystkich amatorów szybkiej jazdy oraz ZDOBYWCÓW TROFEÓW ZA SEZON 2014/2015. Podczas I rundy wręczymy puchary dla Mistrzów i Wicemistrzów poprzedniego sezonu. Regulamin szczegółowy oraz link do zgłoszeń już w najbliższym czasie.
Kolejna - druga runda odbędzie się 5 grudnia.
W związku ze zmianą zasad wynajmowania obiektu terminy zawodów w 2016 roku ustalane będą z właścicielem obiektu na początku grudnia. O ustaleniach natychmiast Was poinformujemy.
Jeszcze raz zapraszamy do udziału w imprezie i mamy nadzieję do zobaczenia 21 listopada!!!
 

postheadericon NOWE UPRAWNIENIA NASZEJ STACJI KONTROLI POJAZDÓW (wpis z dnia 29.10.2015)

Z przyjemnością informujemy, że od dnia 30 października prowadzona przez nasze Stowarzyszenie Stacja Kontroli Pojazdów (ul. 3-go Maja 20a) uzyskała nowe, rozszerzone uprawnienia do wykonywania badań technicznych, tj.
 
- motocykli i motorowerów
 
- pojazdów samochodowych o dmc do 3,5 t w tym zasilanych gazem, sprowadzonych z zagranicym, skierowanych na badanie techniczne przez Policję lub Starostę, powypadkowe, przystosowane do nauki jazdy, taxi, pojazdy uprzywilejowane,

- ciągników rolniczych

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferowanych przez nas usług. SKP mieści się w Bydgoszczy przy ul. 3-go Maja 20a, tel. 52 3210370.
 
Jednocześnie informujemy, że członkowie Automobilklubu Bydgoskiego którzy odbyli badanie techniczne w naszej SKP w 2015 lub 2016 roku (weryfikacja pieczątki w dowodzie rejestracyjnym) będą mogli skorzystać z 50 % zniżki w składce członkowskiej na 2016 rok.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!!!
 

postheadericon I OGÓLNOPOLSKI SZUTER SPRINT ODWOŁANY (wpis z dnia 22.10.2015)

Z przykrością informujemy, że planowana na sobotę (24.10.2015) impreza I Ogólnopolski Szuter Sprint zostaje odwołana. Nasza decyzja spowodowana jest zbyt małą ilością zgłoszonych zawodników. Chcemy zapewnić, że bardzo dokładnie przeanalizujemy czy w naszych działaniach związanych z promocją i informacją o zawodach nie było błędów i próbę organizacji zawodów szutrowych podejmiemy w przyszłym roku. Bardzo przepraszamy wszystkich którzy planowali start lub kibicowanie i jeszcze raz zapewniamy, że wyciągając wnioski z zaistniałej sytuacji i jeszcze raz ale już w 2016 roku podejmiemy to wyzwanie. Pozdrawiamy serdecznie i mamy nadzieję do zobaczenia w 2016 roku na Ogólnopolskim Szuter Sprincie w gminie Sicienko.

 

postheadericon I OGÓLNOPOLSKI SZUTER SPRINT O PUCHAR WÓJTA GMINY SICIENKO (wpis z dnia 16.10.2015)

 

Serdecznie zapraszamy za zawody. Szczegóły - regulamin, zgłoszenia oraz lista uczestników na stronach www.abcup.com.pl oraz www.bmw-challenge.pl a także na facebook-u https://www.facebook.com/abcupbmwchallenge?ref=bookmarks

Do zobaczenia na zawodach!!!

 

postheadericon MAMY MISTRZA FOLKRACE!!! (wpis z dnia 29.09.2015)

W minioną niedzielę (27 września) na Torze Rallycrosowym w Toruniu odbyła się 6 runda wyścigów FOLKRACE. W zawodach wystartowało dwóch reprezentantów naszego Klubu - Łukasz Sawicki i Dawid Struensee (obaj BMW E36 318ti). Biegi kwalifikacyjne i półfinały pokazały, że Dawid z Łukaszem trzymają przez cały czas dobrą formę a osiągnięte czasy pozwoliły im zająć w biegu finałowym dwa pierwsze pola startowe. Taktyka ustalona przez zawodników była prosta - nie wdawać się w przepychanki z innymi uczestnikami, jak najszybciej wystartować, zdobyć prowadzenie i dojechać na dwóch pierwszych miejscach do mety:-) Po startcie i pierwszym zakręcie Łukasz Sawicki objął prowadzenie i bez większych kłopotów do jechał na pierwszym miejscu do mety. Dawid po starcie był trzeci, zjechał od razu na joker lap i wydawało się że zajmie po kolejnymi okrążeniu drugie miejsce...Niestety awaria techniczna (najprawdopodobniej zmielony dyfer) nie pozwoliła Dawidowi na ukończenie wyścigu i zajął w finale 6 miejsce. Pomimo tych przygód po raz kolejny nasi reprezentanci pokazali, że jak nikt inny wiedzą co zrobić żeby prowadzone przez nich BMW wygrywały. Na pewno doświadczenia zdobyte na zawodach Racing Tires BMW-Challenge są bezcenne i pokazują, że nie tylko auto ale przede wszystkim kierowca swoimi umiejętnościami wygrywa wśród porównywalnych samochodów.

Kolejną informacją którą możemy się pochwalić jest to, że Łukasz Sawicki już teraz zdobył tytuł Mistrza Okręgu Folkrace!!! Po sześciu rundach może być spokojny o swoją pozycję a w tej chwili Dawid zajmuje w stawce drugą pozycję i mamy nadzieję, a właściwie jesteśmy pewni że na ostatniej rundzie (11 października) swoją jazdą bez większych kłopotów potwierdzi dobrą formę i utrzyma pozycję a Automobilklub Bydgoski będzie mógł się pochwalić że w swoich szeregach ma Mistrza i Wicemistrza Okręgo w wyścigach Folkrace:-)

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wyniku i już teraz trzymamy kciuki za dorby wynik w finałowej 7 rundzie!!!