Get Adobe Flash player
Aktualności

postheadericon KIEROWCY AUTOMOBILKLUBU BYDGOSKIEGO ZWYCIĘŻAJĄ NA 5 ADAC BERGRING RALLYE (wpis z dnia 7.07.2016)

 

W dniu 2 lipca 2016 roku w niemieckiej miejscowości Teterow odbył się 5 ADAC Bergring Rallye. Impreza była czwartą rundą pucharu SCHOTTER CUP w którym zawodnicy Rallysprint Poland Team startują. Bergring to jeden z największych kompleksów szutrowych w Europie - składają się na niego tor szutrowy o długości 1887 m, tor żużlowy oraz wiele dróg dojazdowych wokół obiektu. Rallysprint Poland Team reprezentowali
1. Maciej Figel (Automobilklub Bydgoski)/Jacek Kociszewski (Automobilklub Bydgoski) - klasa H14 BMW E30 318is
2. Dawid Struensee (Automobilklub Bydgoski)/Tomasz Borko - klasa H14 BMW E36 318ti
3. Łukasz Sawicki (Automobilklub Bydgoski)/Mateusz Podraza - klasa H14 BMW E36 318is Coupe.
W imprezie wystartowała cała czołówka klasyfikacji sezonu Schotter Cup na czele z fińskimi zawodnikami Latvalą i Keskinenem. Impreza składała się z sześciu odcinków specjalnych o łącznej długości 35 km. Jak na rajdy była to dość specyficzna runda ponieważ dochodziło do wielu wyprzedzań, było wiele długich skoków a sam tor pozwalał na szybką i widowiskową jazdę.
Maciej Figel/Jacek Kociszewski zajęli 1 miejsce w klasie H14, pierwsze miejsce w klasyfikacji aut napędzanych na jedną oś oraz czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.
Dawid Struensee/Tomasz Borko zajęli 2 miejsce w klasie H14 i 9 w generalce.
Łukasz Sawicki/Mateusz Podraza w swoim debiucie na niemieckich szutrach zajęli bardzo wysokie czwarte miejsce w klasie H14.
Więcej informacji o zespole, planach i zamierzeniach można znaleźć na stronie www.polandteam.pl
 
Jak wyglądała rywalizacja z samochodu rajdowego pokazuje on-board załogi D. Struensee/T. Borko
 
Więcej bieżących informacji można znaleźć na facebookowym profilu zepołu
 
Gratulujemy klubowym kolegom i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki w kolejnych startach!!!
 

postheadericon PRACA BIURA (wpis z dnia 23.06.2016)

foto Agnieszka Kujawa

Informujemy, że z powodu wyjazdu w celu organizacji III Rundy AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge biuro Automobilklubu Bydgoskiego będzie nieczynne w dniach 24 i 27 czerwca 2016 roku. Za ewentualne utrudnienia serdecznie przepraszamy i zapraszamy w normalnych godzinach urzędowania od wtorku 28 czerwca.

 

postheadericon DAWID STRUENSEE WYGRYWA KOLEJNĄ RUNDĘ OPONEO MOW RC (wpis z dnia 13.06.2016)

foto: facebook Dawid Struensee

W minioną niedzielę w Toruniu odbyła się już czwarta runda OPONEO MOW Rallycross. W klasie BMW ponownie zwyciężył zawodnik reprezentujący nasz Klub - DAWID STRUENSEE (BMW E36 318is COUPE). Tym razem o zwycięstwo nie było łatwo - Dawid od rana miał delikatny kłopot ze zdrowiem i dodatkowo jego auto nie prowadziło się zbyt dobrze. Na szczęście Dawid jest na tyle doświadczonym zawodnikiem, że potrafił pokonać zarówno swój organizm jak i na tyle zmienić styl jazdy żeby wyeliminować kłopoty z prowadzeniem auta. Zwycięstwo w biegu finałowym  nie było łatwe - ostra walka trwała do ostatniego okrążenia i Dawid musiał walczyć z Przemkiem Wójcickim. Na szczęście taktyka Dawida okazała się na tyle skuteczna że wyjeżdżając z Joker Lap Dawid pomimo straty lusterka wywalczył pierwszą pozycję i utrzymał ją do mety.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Dawidowi kolejnego zwycięstwa i trzymamy kciuki za zdobycie tytułu Mistrza w sezonie 2016 :-)

Chcemy też pogratulować Kamilowi Wysockiemu, który zalicza kolejny dobry występ w klasie BMW. Jest to jego pierwszy pełny sezon startów w OPONEO Ralycross i kolejny raz zameldował się w półfinale. Brawo!!!

 

postheadericon SUKCES ZAŁÓG REPREZENTUJĄCYCH AUTOMOBILKLUB BYDGOSKI (wpis z dnia 17.05.2016)

foto:Rallysprint Poland Team

W miniony weekend załogi Automobilklubu Bydgoskiego Maciej Figel (kierowca) i Jacek Kociszewski (pilot) BMW E30 3118is oraz Dawid Struensee (kierowca) i Michał Jucewicz (pilot) BMW E36 318ti Compact startowały w 15 ADAC Emmersdorfer Baron von Aretin Rallye. Baza rajdu zlokalizowana była w okolicach miejscowości Aldersbach, prawie 1000 km od Bydgoszczy. Start zakończył sie sukcesem - Maciej z Jackiem zajęli 2 miejsce w klasie H14 i 14 w klasyfikacji generalnej a Dawid z Michałem 3 miejsce w klasie H14. Zawodnicy jadą cały sezon niemieckiego pucharu SCHOTTER CUP i obie załogi plasują się po trzech rajdach w pierwszej dwudziestce generalki całego cyklu - Maciej na 15 miejscu Dawid na 17.

Kolejny start 2 lipca w Bergring Teterow. Klubowym kolegom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne wygrane.

Więcej informacji na profilu facebookowym Rallysprint Poland Team

 

postheadericon VII EDYCJA PUCHARU MOTO-BYDGOSZCZ (wpis z dnia 9.05.2016)

foto: bydgoszcz.pl

W minioną sobotę Automobilklub Bydgoski przy współpracy Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych UM Bydgoszczy oraz Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy zorganizował VII Edycję Pucharu MOTO-BYDGOSZCZ. Był to turystyczny rajd samochodowy do udziału w którym zaprosiliśmy przedstawicieli bydgoskich firm motoryzacyjnych. Uczestnicy mieli do pokonania ponad 40 km trasy ulicami Bydgoszczy. Elementami klasyfikującymi załogi były:

- dokładność przejechania trasy i odpowiedzi na pytania związane z mijanymi obiektami

- test ze znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym i zasad udzielania pomocy medycznej ofiarom wypadków drogowych

- próba sprawności jazdy na terenie Wojewódzkiego Óśrodka Ruchu Drogowego

- próba sprawności jazdy z talerzem Stewarda - przygotowana oraz zlokalizowana na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

- konkurencja strzelecka - sprawdzaliśmy celność strzałów z broni pneumatycznej

- celność rzutów do "kosza".

Najlepiej z tymi zadaniami poradzili sobie Mateusz Brzeziński i Zbigniew Rykaczewski (KLG sp. z o.o.) - pełne wyniki poniżej

WYNIKI INDYWIDUALNE

W klasyfikacji firm pierwsze miejsce zdobyła firma YAMA sp. z o.o. przed Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją sp. z o.o. oraz KLG sp. z o.o.

WYNIKI KLASYFIKACJA FIRM

Jak co roku impreza odbywała się pod patronatem honorowym Pana Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Dodatkową konkurencją był test ze znajomości Bydgoszczy - tym razem zapytaliśmy uczestników o Bydgoszcz przedwojenną i bezbłędnie wszystkie fotografie rozpoznały załogi reprezentujące Miejskie Wodociągi i Kanalizację sp. z o.o. i to do MWiK trafił okazały puchar ufundowany przez Pana Prezydenta Bydgoszczy.

Po przyjechaniu na metę imprezy uczestnicy mogli zrelaksować się na MOTO MAJÓWCE w Zespole Szkół Samochodowych, gdzie można było podziwiać mi.in. zabytkowe pojazdy członków Automobilklubu Bydgoskiego, wiele zabytkowych i nowoczesnych motocykli, wystawę nowych pojazdów z bydgoskich salonów motoryzacyjnych oraz wziąć udział w licznych konkursach i symulacjach.

Około godziny 16.00 odbył się pokaz ratownictwa drogowego z udziałem wszystkich służb ratunkowych a zaraz po zakończeniu pokazu nastąpiło uroczyste wręczenie medali pamiątkowych i pucharów dla uczestników i zwycięzców VII edycji Pucharu MOTO-BYDGOSZCZ.

Relacja zdjęciowa autor Milena Lewandowska

Relacja zdjęciowa autor bydgoszcz.pl

Link do materiału TVP o/Bydgoszcz

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację imprezy i już teraz zapraszamy na kolejną, VIII Edycję Pucharu MOTO-BYDGOSZCZ!!!

Do zobaczenia za rok!!!