Get Adobe Flash player
Aktualności

postheadericon I OGÓLNOPOLSKI SZUTER SPRINT O PUCHAR WÓJTA GMINY SICIENKO (wpis z dnia 16.10.2015)

 

Serdecznie zapraszamy za zawody. Szczegóły - regulamin, zgłoszenia oraz lista uczestników na stronach www.abcup.com.pl oraz www.bmw-challenge.pl a także na facebook-u https://www.facebook.com/abcupbmwchallenge?ref=bookmarks

Do zobaczenia na zawodach!!!

 

postheadericon MAMY MISTRZA FOLKRACE!!! (wpis z dnia 29.09.2015)

W minioną niedzielę (27 września) na Torze Rallycrosowym w Toruniu odbyła się 6 runda wyścigów FOLKRACE. W zawodach wystartowało dwóch reprezentantów naszego Klubu - Łukasz Sawicki i Dawid Struensee (obaj BMW E36 318ti). Biegi kwalifikacyjne i półfinały pokazały, że Dawid z Łukaszem trzymają przez cały czas dobrą formę a osiągnięte czasy pozwoliły im zająć w biegu finałowym dwa pierwsze pola startowe. Taktyka ustalona przez zawodników była prosta - nie wdawać się w przepychanki z innymi uczestnikami, jak najszybciej wystartować, zdobyć prowadzenie i dojechać na dwóch pierwszych miejscach do mety:-) Po startcie i pierwszym zakręcie Łukasz Sawicki objął prowadzenie i bez większych kłopotów do jechał na pierwszym miejscu do mety. Dawid po starcie był trzeci, zjechał od razu na joker lap i wydawało się że zajmie po kolejnymi okrążeniu drugie miejsce...Niestety awaria techniczna (najprawdopodobniej zmielony dyfer) nie pozwoliła Dawidowi na ukończenie wyścigu i zajął w finale 6 miejsce. Pomimo tych przygód po raz kolejny nasi reprezentanci pokazali, że jak nikt inny wiedzą co zrobić żeby prowadzone przez nich BMW wygrywały. Na pewno doświadczenia zdobyte na zawodach Racing Tires BMW-Challenge są bezcenne i pokazują, że nie tylko auto ale przede wszystkim kierowca swoimi umiejętnościami wygrywa wśród porównywalnych samochodów.

Kolejną informacją którą możemy się pochwalić jest to, że Łukasz Sawicki już teraz zdobył tytuł Mistrza Okręgu Folkrace!!! Po sześciu rundach może być spokojny o swoją pozycję a w tej chwili Dawid zajmuje w stawce drugą pozycję i mamy nadzieję, a właściwie jesteśmy pewni że na ostatniej rundzie (11 października) swoją jazdą bez większych kłopotów potwierdzi dobrą formę i utrzyma pozycję a Automobilklub Bydgoski będzie mógł się pochwalić że w swoich szeregach ma Mistrza i Wicemistrza Okręgo w wyścigach Folkrace:-)

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wyniku i już teraz trzymamy kciuki za dorby wynik w finałowej 7 rundzie!!!

 

postheadericon BYDGOSKI MISTRZ KIEROWNICY PO FINAŁOWEJ RUNDZIE (wpis z dnia 16.09.2015)

W minioną niedzielę (13 września) na kartodromie PZM w Bydgoszczy Automobilklub Bydgoski zorganizował ostanią - finałową rundę zawodów Bydgoski Mistrz Kierownicy sezonu 2014/2015. W imprezie wystartowało 40 zawodników z całej Polski. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych przejazdów oraz klasyfikację zawodów

Przejazd OES 1

Przejazd OES 2

Przejazd OES 3

Wyniki Klasa S1400

Wyniki Klasa S1600

Wyniki Klasa S1800

Wyniki Klasa S2400

Wyniki Klasa WRC

Wyniki Klasyfikacja Generalna.

Automobilklub Bydgoski serdecznie dziękuje wszystkim którzy brali udział w organizacji zawodów, szczególnie Milenie B, Joasi, Rafałowi i Milenie L. Chcemy również bardzo podziękować wszystkim zawodnikom (a w tym sezonie łącznie wystartowało ich ponad 80) za to, że mieli ochotę przyjechać i ścigać się razem z nami. Już teraz planujemy kolejne imprezy i mamy nadzieję, że w co najmniej takim składzie jak na ostatniej rundzie zobaczymy się na kolejnych zawodach.

Składamy też gratulacje wszystkim, którzy zdobyli tytuły Mistrzowskie. Poniżej prezentujemy wyniki z całego sezonu z odjętą najgorszą elimiancją z siedmiu rozegranych (zgodnie z regulaminem ramowym sezonu).

WYNIKI SEZONU W KLASACH

WYNIKI SEZONU KLASYFIKACJA GENERALNA

Do zobaczenia na kolejnych zawodach!!!

 

postheadericon FINAŁOWA RUNDA BYDGOSKIEGO MISTRZA KIEROWNICY - ZGŁOSZENIA (wpis z dnia 27.08.2015)

Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatniej, finałowej rundy zawodów Bydgoski Mistrz Kierownicy sezonu 2014/2015. Impreza odbędzie się 13 września na bydgoskim kartodromie PZM przy ul. Fordońskiej 116.  Wszystkich chętnych zapraszamy do wypełnienia i przesłania internetowego formularza zgłoszeń

ZGŁOSZENIA

Z kim będziecie się ścigać można sprawdzić na liście zawodników zgłoszonych do zawodów

LISTA

 

REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY VII RUNDA BYDGOSKI MISTRZ KIEROWNICY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I DO ZOBACZENIA!!!

 

postheadericon BYDGOSKI MISTRZ KIEROWNICY - FINAŁOWA RUNDA (wpi z dnia 18.08.2015)

Informujemy, że ostatnia (finałowa) runda zawodów Bydgoski Mistrz Kierownicy sezonu 2014/2015 odbędzie się 13 września 2015 roku na terenie kartodromu PZM w Bydgoszczy. Impreza odbędzie się w godzinach popołudniowych - planujemy rozpoczęcie na godz. 12.30. O dalszych szczegółach będziemy na bieżąco informować.

Już teraz zapraszamy i do zobaczenia!!!