Get Adobe Flash player
Strona główna Działalność statutowa

postheadericon działalność statutowa

 

Komisja Sportu Samochodowego


Do zadań Komisji Sportu Samochodowego AB należą:

 • ustalenie polityki działań wobec sportu samochodowego w klubie,
 • wyznaczenie kierownictwa imprez samochodowych organizowanych przez AB,
 • pomoc w przeprowadzeniu imprez samochodowych,
 • szkolenie sędziów sportu samochodowego,
 • opiniowanie wszelkich wniosków wystosowanych do klubu przez zawodników, dotyczących zmiany barw klubowych, wydania licencji sportowych, udziału w zawodach lub skarg zawodników
 • ustalanie regulaminu nagradzania zawodników

Swoim doświadczeniem członkowie Komisji pomagają zawodnikom w uzyskaniu jak najlepszych wyników, czego przykładem może być nasza Galeria Mistrzów.

 

Komisja Sportu Popularnego i Turystyki

Głównym zadaniem komisji jest popularyzacja turystyki motorowej. Cel ten jest realizowany poprzez uczestnictwo naszych zawodników w rajdach turystycznych, szkoleniach i imprezach własnych.
Podczas rajdów uczestnicy nabywają wiele cennych umiejętności, które można wykorzystać podczas normalnej eksploatacji pojazdu, takie jak:

 • posługiwanie się mapą i planami miast,
 • planowanie optymalnej trasy podróży,
 • spostrzegawczość i orientację w terenie,
 • wiedzę turystyczną i krajoznawczą,
 • zasady beazpiecznej i kulturalnej jazdy


Podczas prób sprawności jazdy kierowcy poznają zachowanie samochodu w warunkach ekstremalnych.
Komisja Turystyki jest przedsionkiem do sportu samochodowego przez duże "S".
Obserwujemy wielu uczestników rajdów turystycznych, którzy kupują szybszy samochód i ścigają się na KJS-ach.
Srdecznie zapraszamy do udziału w popularnych imprezach turystycznych. Biorąc w nich udział zawodnicy tworzą niepowtarzalną atmosferę zawodów, a oprócz tego mogą pochwalić się znajomym, sąsiadom, koegom z pracy, że brali udział w rywalizacji z innymi kierowcami.
 

 

 Drużyna naszego Klubu corocznie zajmuje wysokie miejsca w Turystycznych Motorowych Mistrzostwach okręgu. Byliśmy również Turystycznymi Mistrzami Polski.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do współpracy !Komisja Pojazdów Zabytkowych

Komisja Pojazdów Zabytkowych powołana została w celu zintegrowania posiadaczy oraz miłośników samochodów i motocykli zabytkowych.
Członkowie Komisji spotykają się regularnie w Klubie, gdzie ustalają wszelkiego rodzaju zjazdy, wymieniają doświadczenia, czy dzielą się swoimi pomysłami na pokazanie zabytków szerszemu gronu odbiorców.
Komisja zajmuje się również organizacją imprez i pokazów. Pojazdy naszych członków pokazywane są na Targach Motoryzacyjnych, biorą udział w festynach i wystawach.
Komisja wielokrotnie organizowała Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych. Imprezy przyciągają wielu widzów. Niektórzy przypominają sobie stare, dobre czasy, a młodzież ma okazję poznać historię i zobaczyć, jak dawno temu wyglądały samochody czy motocykle.
Wszystkich miłośników starej motoryzacji zapraszamy do współpracy w Automobilklubie Bydgoskim oraz do Sekcji Pojazdów Zabytkowych RET-CLUB.

       


Zespół ds. Caravaningu

Zespół ds. caravaningu naszego Klubu tworzą wieloletni działacze i uczestnicy zlotów caravaningowych. Jest to jedna z prężnie rozwijających się dziedzin życia klubowego.
Nasi członkowie corocznie biorą udział w ¦wiatowych Zlotach Caravaningu, Zlotach Europejskich oraz imprezach ogólnopolskich. Organizujemy nasze Klubowe spotkania w plenerze, na których gwarantujemy świetną atmosferę niezależnie od pogody i pory roku. Zespół organizuje również zawody rangi Mistrzostw Polski.