Get Adobe Flash player
Aktualności

postheadericon ŚWIĘTA I NOWY 2017 ROK (wpis z dnia 21.12.2016)

Zarząd i pracownicy Automobilklubu Bydgoskiego

składają życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej pomyślności

w nadchodzącym 2017 roku!!!

 

postheadericon DAWID STRUENSEE NA GALI POLSKIEGO MTORSPORTU (wpis z dnia 19.12.2016)

Niezmiernie miło nam poinformować, że w minioną sobotę nasz klubowy kolega - Dawid STRUENSEE odebrał na gali sportu samochodowego trofeum za zdobycie Pucharu Polski Oponeo Rallycross. Rok 2016 bezsprzecznie należał do Dawida - wygrał większość z rozegranych rund w swojej klasie BMW E36. Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i cieszymy się razem z Dawidem. BRAWO!!!

 

postheadericon WSPÓŁPRACA Z AKADEMIĄ RENOWACJI (wpis z dnia 14.12.2016)

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Automobilklub Bydgoski objął patronat honorowy nad działaniami podejmowanymi przez Akademię Renowacji. Jesteśmy przekonani, że połączenie pomysłów i działań Akademii oraz wiedzy i doświadczenia członków naszego Stowarzyszenia pozwoli nam wspólnie realizować pasje związane z motoryzacją. O działaniach Akademii Renowacji oraz naszych wspólnych inicjatywach możecie więcej dowiedzieć się na oficjalnym profilu facebook'owym

AKADEMIA RENOWACJI

 

postheadericon ZAWODNICY NASZEGO KLUBU ZAKOŃCZYLI SEZON NIEMIECKIEGO PUCHARU SCHOTTER CUP (wpis z dnia 17.11.2016)

W minioną sobotę w okolicach Poczdamu odbyła się ostatnia runda niemieckiego pucharu rajdowego SCHOTTER CUP. W całym cyklu zawodów startowali nasi klubowi koledzy - Dawid Struensee/Tomasz Borko (BMW E36 318ti) i Maciej Figel/Jacek Kociszewski (BMW E30 318is) a w kilku rundach wystartował również Łukasz Sawicki (BMW E36 318is). Niestety ostatnia runda która decydowała o klasyfikacji całego sezonu nie była dla naszych kolegów szczęścliwa - Maciej z Jackiem zakończyli jazdę z powodu awarii elektrycznej już po pierwszym OES-ie a Dawid z Tomkiem od trzeciego odcinka jechali z urwanymi mocowaniami silnika i bardziej skupiali się na dojechaniu do mety niż na walce o zwycięstwo. Na szczęście pomimi sporych kłopotów udało im się dojechać do mety i zajęli trzecie miejscec w klasie H14. Obie załogi w klasyfikacji generalnej sezonu znalazły się w pierwszej dziesiątce - Dawid z Tomkiem zakończyli sezon na 7 miejscu (2 w swojej klasie) a Maciej z Jackiem na 9 miejscu (3 w klasie). Bardzo szkoda ostatniej rundy i cennych punktów które uciekły, jednak nasi koledzy obiecują, że za rok powalczą o najwyższe lokaty.

Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku a wszystkich którzy chcą zapoznać się dokładniej z dokonaniami zawodników zapraszamy na ich stronę internetową www.polandteam.pl i oficjalny profil na fb RALLYSPRINT POLAND TEAM

 

postheadericon DAWID STRUENSEE Z PUCHAREM POLSKI W RALLYCROSSIE (wpis z dnia 17.10.2016)

W miniony weekend na Autodromie Słomczyn odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Polski w Rallycrossie. W imprezie wystartowało dwóch reprezentantów naszego Klubu - Dawid Struensee oraz Kamil Wysocki - oboje w klasie BMW E36.

Dawid już przed ostatnią rundą zapewnił sobie tytuł Mistrza Okręgu w Rallycross, a w Słomczynie walczył o Puchar Polski. Dawid okazał się bezkonkurencyjny i po wygraniu prawie wszystkich swoich wyścigów zwyciężył w obu rundach i potwierdził ponowną dominację na torach Rallycrossowych. Puchar Polski wraz z jego zdobywcą pojechał do Bydgoszczy:-)

Składamy Dawidowi serdeczne gratulacje, tym bardziej że w rozegranych ośmiu rundach siedem wygrał, a w jednej zwycięstwa pozbawiła go awaria samochodu. Jesteśmy dumni że w naszym Klubie są tacy zawodnicy!!! Wielkie brawa a teraz czas na świętowanie!!!