Get Adobe Flash player
Aktualności

postheadericon 55 Nocna Jazda Obserwacyjno-Patrolowa za nami (wpis z dnia 12.11.2012)

W dniach 10/11 listopada Automobilklub Bydgoski zorganizował 55 Nocną Jazdę Obserwacyjno-Patrolową. W imprezie udział wzięło 25 załóg z całej Polski. Oprócz „lokalnych” uczestników gościliśmy mieszkańców Wrocławia, Darłowa, Żnina, Solca Kujawskiego i wielu innych miast i miejscowości. Tym razem pogoda okazała się łaskawa i obyło się bez deszczu, śniegu, mgieł i innych niespodzianek które już nie raz w poprzednich edycjach NJOP-ka potrafiły sprawić psikusa. Potwierdzenie uczestnictwa i odprawa z załogami odbyły się na bydgoskim kartodromie. Po odprawie również na kartodromie uczestnicy musieli pokonać próbę sprawności jazdy i po jej wykonaniu wyruszyli na trasę. Tym razem przygotowaliśmy krótki ale wyczerpujący odcinek miejski i po nim trasa wiodła malowniczymi zakątkami naszego regionu w stronę Tlenia gdzie w OW Beniovita zlokalizowano metę i część kulinarno-rozrywkową rajdu. Załogi miały do pokonania 99 kilometrów i wyznaczony maks. czas przejazdu 210 minut – średnia prędkość poniżej 30 km/h więc wydawałoby się że bardzo dużo czasu. W efekcie tylko 3 załogi przyjechały na metę bez spóźnienia a zdecydowana większość zanotowała mniejszy lub większy poślizg czasowy. Uczestnicy stwierdzili, że czas był mocno podkręcony ale po wspólnych rozmowach z organizatorami zaczęli zauważać gdzie najwięcej czasu stracili. Do klasyfikacji imprezy liczyliśmy: prawidłowe odpowiedzi na pytania dotyczące trasy, prawidłowe podanie adresów obiektów ze zdjęć, czas przejazdu próby sprawności jazdy, czas slalomu na nartach (tak tak u nas nawet bez śniegu można pojeździć na nartach), czas zwijania 15 metrowego sznurka, czas rozwiązania 3 węzłów (zadanie logiczne J) oraz znajomość przepisów prawa o ruchu drogowym i zasad udzielania pomocy lekarskiej ofiarom wypadków drogowych. Najmniej punktów karnych i w związku z tym zwycięzcami zostali:

I miejsce – Jarosław Jasiński, Karolina Jasińska

II miejsce – Marcin Zwierzykowski, Tomasz Jaszczuk

III miejsce – Monika Stachowiak-Grochala, Zbigniew Rykaczewski

Jak zawsze prowadzone były dodatkowe klasyfikacje:

Najlepsza załoga kobieca – Elżbieta Szmuc, Katarzyna Bottcher

Najlepsza kobieta za kierownicą:

I miejsce – Monika Stachowiak-Grochala,

II miejsce – Emilia Szczepańska

III miejsce – Patrycja Niekraszewicz

Najsprawniejsza załoga (suma czasów Sz, zwijanie, węzeł, narty) – Monika Stachowiak-Grochala, Zbigniew Rykaczewski.

Po wręczeniu pucharów i medali pamiątkowych dla wszystkich uczestników rajdu zabawa trwała do białego rana.

W imieniu Automobilklubu Bydgoskiego serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za tak liczny udział w imprezie oraz za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery!!! Do zobaczenia za rok!!!

 

postheadericon PODSUMOWANIE OSTATNIEJ RUNDY BMW-CHALLENGE (wpis z dnia 9.11.2012)

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją z ostatniej VIII Rundy BMW-Challenge która odbyła się w dniu 27 października na torze Poznań. Relacja dostępna na stronie cyklu

http://www.bmw-challenge.pl

ZAPRASZAMY!!!

 

postheadericon 21.10.2012 KOLEJNA RUNDA ZMAGAŃ O TYTUŁ BYDGOSKIEGOI MISTRZA KIEROWNICY (wpis z dnia 12.10.2012)

W imieniu Automobilklubu Bydgoskiego - organizatora cyklu zawodów pn. Bydgoski Mistrz Kierownicy serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej rundzie zmagań. Impreza odbędzie się 21 października na terenie kartodromu w Bydgoszczy. Początek zawodów o godz. 13.00. Dalsze szczegóły dotyczące rywalizacji podamy wkrótce.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!

 

postheadericon PARTNERZY ZA KIEROWNICĄ

Kujawsko-Pomorska Organizacja Pracodawców Lewiatan oraz Automobilklub Bydgoski serdecznie zapraszają do udziału w turystycznym rajdzie samochodowym PARTNERZY ZA KIEROWNICĄ. Impreza odbędzie się 6 grudnia na trasie Gniewkowo - Ciechocinek. Poniżej przedstawiamy regulamin imprezy

REGULAMIN RAJDU

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 grudnia 2014 roku. Ilość załóg ograniczona do 25.

Ze swojej strony postaramy się zapewnić uczestnikom wiele atrakcji zarówno sportowo-turystycznych jak i towarzyskich. Mamy nadzieję że po rajdzie pozostanie Wam wiele niezapomnianych wspomnień:-)

DO ZOBACZENIA NA TRASIE!!!

RAJD WSPÓŁFINANSOWANY JEST ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

 

postheadericon VII RUNDA AB CUP i BMW-Challenge PODSUMOWANIE (wpis z dnia 26.09.2012)

 

Automobilklub Bydgoski po raz drugi po raz drugi w tym sezonie zorganizował na terenie lotniska w Nowym Mieście nad Pilicą VII Rundę Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i BMW-Challenge. Teren ten zarówno przez organizatorów jak i zawodników został uznany za najbardziej rajdowy w całym kalendarzu. Runda sponsorowana był przez www.rallyshop.pl oraz www.chemia8.pl . Z całej Polski przyjechało się do nas 61 zawodników. Jak zwykle był silny skład ze stolicy, liczne grono przedstawicieli wielkopolski, oraz mocna ekipa z dolnego śląska.

Zawody tak jak zawsze rozpoczęły się 90 minutowym treningiem. Już po pierwszych przejazdach zawodnicy byli bardzo zadowoleni z przygotowanej trasy, co jeden z nich -  Mateusz Bartkowiak potwierdził stwierdzając „… w lesie to trzeba mieć duże j...a. Wchodzę w zakręt wysoko rozkręconą czwórką i wąską leśną  drogą jadę 180 km/h. Szok….”. No cóż – nasze zawody jak zawsze dają wiele przyjemności i możliwości zawodnikom. Inni też mieli uśmiechy na twarzy. Co prawda już od pierwszych odcinków zaczęły się problemy techniczne samochodów związane głównie z palącymi hamulcami
i przegrzewaniem się silników ale nikt nie traktował tego jak problem – takie są rallysprinty.

Największym problemem na tej rundzie okazała się trafność dobrania opon. Na treningu było sucho ale chwilkę po odprawie zaczął padać deszcz i zaczęły się problemy. Część zawodników – pomimo prognoz nie zabezpieczyła się w opony deszczowe.

Marcin Piątek tak podsumował swój występ: „W przeciwieństwie do Lecha - do prognoz podszedłem poważnie i do przeciwników z należytym szacunkiem. Po informacji Piotra Brzoskowskiego o deszczu - zacząłem szukać dodatkowych felg i dobrych deszczówek. Jak się później okazało - te deszczówki były kluczem do bram Nowego Miasta. Ustawienia auta były pod suche nawierzchnie, ale okazały się też wystarczające na mokre. Moje auto - najsłabsze w klasie na deszczu okazało się bardzo konkurencyjne. Po pierwszym odcinku
i czasach na monitorze już wiedziałem, że będzie dobrze, po drugim, zwiększającym moją przewagę do bezpiecznych 15 sek. wiedziałem, że jest bardzo dobrze. Nie zmniejszyłem jednak czujności. Kolejne odcinki to już typowe KONTRROLL'owanie sytuacji. Dziękuję pogodzie za deszcz, ludziom z Poznania, Warszawy i Wrocławia za doping oraz rodzinie, za to, że przyjechała kupę kilometrów żeby zobaczyć mój start. P.S. Sytuacja w klasie SPRINT rozwiązana:) KONTRROLLowi brakuje już tylko jednej klasy do szczęścia, więc trzymam kciuki za Mateusza Bartkowiaka w Poznaniu..”.

Problemy z doborem opon mieli wszyscy zawodnicy, a ci którzy dysponowali tylko slickami mogli potrenować jazdę prawie jak zimą.

W połowie zawodów deszcz ustał. Trasa zaczęła przesychać, a zawodnicy przyspieszyli walcząc o każdą sekundę. Do samego końca trwała walka o podium i to we wszystkich klasach.

Pomimo deszczu i niesprzyjających warunków zawody przebiegały szybko i sprawnie. Maciej Figel podsumował ten dzień tak: „Moim zdaniem sobotnia runda w Nowym Miescie to najlepsze próby w tym sezonie. Ze swojego występu jestem zadowolony. BMW Compact był w pełni sprawny a ja zrobiłem wszystko, na co było mnie stać. Na deszczu BMW Compact może już wygrywać klasę Sport ale na suchym jeszcze sporo pracy. Kolejna runda, pokaze co to auto potrafi ponieważ pojedziemy nim we dwóch z Lechem Kaczmarkiem. Do tego czasu pewnie wprowadzimy kilka modyfikacji. Dzięki wszystkim za sobotę, już dawno się tak nie cieszyłem.”

 

Zawody zakończyły się zgodnie z planem ok. godz. 18.00. Po wszystkich 6 odcinkach specjalnych klasyfikacja przedstawiła się następująco:

 

Klasa S1400: 1 miejsce Aleksander Barbukow, 2 Marcin Nawrocki, 3 Mirosław Horbaczewski.

Klasa S1600: 1 miejsce Grzegorz Jajszczak, 2 Przemek Wróbel, 3 Piotr Kołodziej

Klasa S2500: 1 miejsce Paweł „Paproch” Roszek. 2 Igor Pietrzak, 3 Przemysław Marciniak.

Klasa WRC: 1 miejsce Waldemar Balcerek, 2 Jacek Witucki, 3 Grzegorz Korczak

W klasach BMW CHALLENGE wyniki wygladały następująco:

Klasa BMW Hobby: 1 miejsce Mateusz Bąkowski, 2 Dawid Bąkowski, 3 Marcin Pętlak.

Klasa BMW Sport: 1 miejsce Mariusz Preś, 2 Igor Bartołd, 3 Lech Kaczmarek.

Klasa BMW Sprint: 1 miejsce Dawid Struense

Klasa BMW Open: 1 miejsce Marcin Piątek, 2 Jakub Glasse, 3 Paweł Grabowski

 

W klasyfikacji generalnej AB CUP 1 miejsce zajął Waldek Balcerek przed Jackiem Wituckim i Marcinem Piątkiem.

W klasyfikacji generalnej BMW CHALLNEGE 1 miejsce zajął Marcin Piątek, przed Jakubem Glasse i Pawłem Grabowskim.

 

Klasyfikację zespołową wygrał zespół Rallyshop.pl Kontroll Team, przed RWD Wrocław Team oraz AB Rallysprint Team.

 

Po wręczeniu pucharów tradycyjnie już rozlosowano nagrody ufundowane przez sponsorów www.rallyshop.pl oraz www.chemia8.pl

 

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną – niestety ostatnią w tym sezonie rundę. Odbędzie się ona razem Poznańskim Super Oesem 27.10.2012 na Torze Poznań.

 

Automobilklub Bydgoski dziękuje sponsorom, ekipie organizacyjnej oraz wszelkim innym osobom i instytucjom które pomogły sprawnie przeprowadzić zawody. Mamy nadzieję że wspólna ciężka praca pozwoliła uczestnikom poczuć rajdowy klimat i zapewnić wiele sportowych emocji. DZIĘKUJEMY!!!