Get Adobe Flash player
Aktualności

postheadericon V RUNDA BYDGOSKIEGO MISTRZA KIEROWNICY ZA NAMI (wpis z dnia 18.03.2013)

16 marca na terenie bydgoskiego Kartodromu odbyła się V Runda zawodów Bydgoski Mistrz Kierownicy organizowanych przez Automobilklub Bydgoski. W szranki o najlepsze czasy stanęło 36 załóg. Tym razem do pokonania był jeden odcinek specjalny przejeżdżany trzykrotnie po dwa okrążenia toru. Pogoda dopisała, choć warunki na torze zaskoczyły niejednego kierowcę. Na początku imprezy w niektórych miejscach toru spod warstwy śniegu wychodził lód, który powodował nie do końca przewidywalne zachowania pojazdów. Jednak z biegiem czasu sytuacja poprawiała się co można było zauważyć po coraz lepszych czasach przejazdu. Zawodnicy po zakończeniu imprezy jednogłośnie stwierdzili, że warunki były trudne ale dzięki temu nauczyli się panować nad autami na śliskiej nawierzchni. Wyniki V Rundy Bydgoskiego Mistrza Kierownicy wyglądały następująco:

-         Klasa AMATOR 1 - pierwsze miejsce zajął Patryk Bonikowski przed Dawidem Szczepaniakiem i Patrykiem Scieszyńskim,

-         Klasa AMATOR 2 - miejsce pierwsze Orzech, miejsce drugie Marcin Kubik, miejsce trzecie Adrian,

-         Klasa aut sportowych do 1800cm - pierwsze miejsce zajął lider klasyfikacji jadący Fiatem CC Michał Kauczor, za nim uplasował się Mateusz Gorlicki, trzecie miejsce na podium zajął Jędrzej Kiedrowicz ( Fiat CC),

-         Klasa SPORT 4 I miejsce Mirosław Witkowski ( Mitsubishi Evo), II miejsce przypadło Wiktorowi Witkowskiemu (Audi 80) trzeci stopień podium należał do Marka Czajkowskiego (Opel Astra).  Podobnie wyglądała klasyfikacja generalna zawodów.

V Runda BMK to nie tylko zmagania mężczyzn. Do zawodów zgłosiły się przedstawicielki płci pięknej i tak w klasyfikacji pań najlepsza okazała się Justyna Lutrzykowska przed Grażyną Kaługą i Dorotą Erdmann. Na koniec zawodów zostały wręczone pamiątkowe puchary dla najlepszych zawodników w poszczególnych klasach oraz upominki dla wszystkich startujących ufundowane przez sponsorów - firmy: BLACHOCAR , www.auto-sport.com.pl, www.jubilerOMEGA.pl, www.topaz.sklep.pl, www.witekopony.pl oraz SKP Motors.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, sponsorom, kibicom za liczne przybycie i wspaniałą motorsportową atmosferę!!! Do zobaczenia w kwietniu na kolejnych zawodach!!!

 

postheadericon SPORTOWEFAKTY.PL RAZEM Z AB CUP i BMW-Challenge!!! (wpis z dnia 14.03.2013)

Niezmiernie miło nam poinformować wszystkich zawodników i kibiców, że Automobilklub Bydgoski podpisał umowę o współpracy z jednym z największych portali sportowych - portalem www.sportowefakty.pl. W sezonie 2013 na portalu www.sportowefakty.pl będzie można przeczytać zapowiedzi zawodów AB CUP i BMW-Challenge oraz relacje (również zdjęcia) z odbytych rund. Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca pozwoli pokazać Wasze zmagania zdecydowanie większej grupie odbiorców, a co się z tym wiąże pozyskać nowych fanów, a może nawet nowych zawodników.
Zapraszamy do śledzenia wiadomości na portalu www.sportowefakty.pl

 

postheadericon WYWIAD ZE ZWYCIĘZCĄ KLASYFIKACJI GENERALNEJ AB CUP 2012 (wpis z dnia 12.03.2013)

fot. A. Kujawa

 

Serdecznie zapraszamy do przeczytania wywiadu z Waldemarem Balcerkiem - zwycięzcą klasyfikacji generalnej sezonu 2012 Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP.  Wywiad na stronie cyklu

http://www.abcup.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=136%3Awywiad-ze-zwycizc-ab-cup-2012&catid=1%3Aaktualnosci&Itemid=3

Miłej lektury!!!

 

postheadericon DZIEŃ KOBIET!!! (wpis z dnia 8.03.2013)

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!! Zawodniczkom najlepszych wyników, kibickom najlepszych imprez do oglądania a naszym sympatyczkom wiele uśmiechów i radości!!!

 

postheadericon NIECZYNNE BIURO KLUBU W DNIACH 26 i 27 LUTEGO (wpis z dnia 25.02.2013)

Informujemy, że w dniach 26 i 27 lutego 2013 roku biuro Automobilklubu Bydgoskiego będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do naszej siedziby od dnia 28 lutego w normalnych godzinach pracy.