Get Adobe Flash player
Aktualności

postheadericon 21.10.2012 KOLEJNA RUNDA ZMAGAŃ O TYTUŁ BYDGOSKIEGOI MISTRZA KIEROWNICY (wpis z dnia 12.10.2012)

W imieniu Automobilklubu Bydgoskiego - organizatora cyklu zawodów pn. Bydgoski Mistrz Kierownicy serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej rundzie zmagań. Impreza odbędzie się 21 października na terenie kartodromu w Bydgoszczy. Początek zawodów o godz. 13.00. Dalsze szczegóły dotyczące rywalizacji podamy wkrótce.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!

 

postheadericon PARTNERZY ZA KIEROWNICĄ

Kujawsko-Pomorska Organizacja Pracodawców Lewiatan oraz Automobilklub Bydgoski serdecznie zapraszają do udziału w turystycznym rajdzie samochodowym PARTNERZY ZA KIEROWNICĄ. Impreza odbędzie się 6 grudnia na trasie Gniewkowo - Ciechocinek. Poniżej przedstawiamy regulamin imprezy

REGULAMIN RAJDU

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 grudnia 2014 roku. Ilość załóg ograniczona do 25.

Ze swojej strony postaramy się zapewnić uczestnikom wiele atrakcji zarówno sportowo-turystycznych jak i towarzyskich. Mamy nadzieję że po rajdzie pozostanie Wam wiele niezapomnianych wspomnień:-)

DO ZOBACZENIA NA TRASIE!!!

RAJD WSPÓŁFINANSOWANY JEST ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

 

postheadericon VII RUNDA AB CUP i BMW-Challenge PODSUMOWANIE (wpis z dnia 26.09.2012)

 

Automobilklub Bydgoski po raz drugi po raz drugi w tym sezonie zorganizował na terenie lotniska w Nowym Mieście nad Pilicą VII Rundę Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i BMW-Challenge. Teren ten zarówno przez organizatorów jak i zawodników został uznany za najbardziej rajdowy w całym kalendarzu. Runda sponsorowana był przez www.rallyshop.pl oraz www.chemia8.pl . Z całej Polski przyjechało się do nas 61 zawodników. Jak zwykle był silny skład ze stolicy, liczne grono przedstawicieli wielkopolski, oraz mocna ekipa z dolnego śląska.

Zawody tak jak zawsze rozpoczęły się 90 minutowym treningiem. Już po pierwszych przejazdach zawodnicy byli bardzo zadowoleni z przygotowanej trasy, co jeden z nich -  Mateusz Bartkowiak potwierdził stwierdzając „… w lesie to trzeba mieć duże j...a. Wchodzę w zakręt wysoko rozkręconą czwórką i wąską leśną  drogą jadę 180 km/h. Szok….”. No cóż – nasze zawody jak zawsze dają wiele przyjemności i możliwości zawodnikom. Inni też mieli uśmiechy na twarzy. Co prawda już od pierwszych odcinków zaczęły się problemy techniczne samochodów związane głównie z palącymi hamulcami
i przegrzewaniem się silników ale nikt nie traktował tego jak problem – takie są rallysprinty.

Największym problemem na tej rundzie okazała się trafność dobrania opon. Na treningu było sucho ale chwilkę po odprawie zaczął padać deszcz i zaczęły się problemy. Część zawodników – pomimo prognoz nie zabezpieczyła się w opony deszczowe.

Marcin Piątek tak podsumował swój występ: „W przeciwieństwie do Lecha - do prognoz podszedłem poważnie i do przeciwników z należytym szacunkiem. Po informacji Piotra Brzoskowskiego o deszczu - zacząłem szukać dodatkowych felg i dobrych deszczówek. Jak się później okazało - te deszczówki były kluczem do bram Nowego Miasta. Ustawienia auta były pod suche nawierzchnie, ale okazały się też wystarczające na mokre. Moje auto - najsłabsze w klasie na deszczu okazało się bardzo konkurencyjne. Po pierwszym odcinku
i czasach na monitorze już wiedziałem, że będzie dobrze, po drugim, zwiększającym moją przewagę do bezpiecznych 15 sek. wiedziałem, że jest bardzo dobrze. Nie zmniejszyłem jednak czujności. Kolejne odcinki to już typowe KONTRROLL'owanie sytuacji. Dziękuję pogodzie za deszcz, ludziom z Poznania, Warszawy i Wrocławia za doping oraz rodzinie, za to, że przyjechała kupę kilometrów żeby zobaczyć mój start. P.S. Sytuacja w klasie SPRINT rozwiązana:) KONTRROLLowi brakuje już tylko jednej klasy do szczęścia, więc trzymam kciuki za Mateusza Bartkowiaka w Poznaniu..”.

Problemy z doborem opon mieli wszyscy zawodnicy, a ci którzy dysponowali tylko slickami mogli potrenować jazdę prawie jak zimą.

W połowie zawodów deszcz ustał. Trasa zaczęła przesychać, a zawodnicy przyspieszyli walcząc o każdą sekundę. Do samego końca trwała walka o podium i to we wszystkich klasach.

Pomimo deszczu i niesprzyjających warunków zawody przebiegały szybko i sprawnie. Maciej Figel podsumował ten dzień tak: „Moim zdaniem sobotnia runda w Nowym Miescie to najlepsze próby w tym sezonie. Ze swojego występu jestem zadowolony. BMW Compact był w pełni sprawny a ja zrobiłem wszystko, na co było mnie stać. Na deszczu BMW Compact może już wygrywać klasę Sport ale na suchym jeszcze sporo pracy. Kolejna runda, pokaze co to auto potrafi ponieważ pojedziemy nim we dwóch z Lechem Kaczmarkiem. Do tego czasu pewnie wprowadzimy kilka modyfikacji. Dzięki wszystkim za sobotę, już dawno się tak nie cieszyłem.”

 

Zawody zakończyły się zgodnie z planem ok. godz. 18.00. Po wszystkich 6 odcinkach specjalnych klasyfikacja przedstawiła się następująco:

 

Klasa S1400: 1 miejsce Aleksander Barbukow, 2 Marcin Nawrocki, 3 Mirosław Horbaczewski.

Klasa S1600: 1 miejsce Grzegorz Jajszczak, 2 Przemek Wróbel, 3 Piotr Kołodziej

Klasa S2500: 1 miejsce Paweł „Paproch” Roszek. 2 Igor Pietrzak, 3 Przemysław Marciniak.

Klasa WRC: 1 miejsce Waldemar Balcerek, 2 Jacek Witucki, 3 Grzegorz Korczak

W klasach BMW CHALLENGE wyniki wygladały następująco:

Klasa BMW Hobby: 1 miejsce Mateusz Bąkowski, 2 Dawid Bąkowski, 3 Marcin Pętlak.

Klasa BMW Sport: 1 miejsce Mariusz Preś, 2 Igor Bartołd, 3 Lech Kaczmarek.

Klasa BMW Sprint: 1 miejsce Dawid Struense

Klasa BMW Open: 1 miejsce Marcin Piątek, 2 Jakub Glasse, 3 Paweł Grabowski

 

W klasyfikacji generalnej AB CUP 1 miejsce zajął Waldek Balcerek przed Jackiem Wituckim i Marcinem Piątkiem.

W klasyfikacji generalnej BMW CHALLNEGE 1 miejsce zajął Marcin Piątek, przed Jakubem Glasse i Pawłem Grabowskim.

 

Klasyfikację zespołową wygrał zespół Rallyshop.pl Kontroll Team, przed RWD Wrocław Team oraz AB Rallysprint Team.

 

Po wręczeniu pucharów tradycyjnie już rozlosowano nagrody ufundowane przez sponsorów www.rallyshop.pl oraz www.chemia8.pl

 

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną – niestety ostatnią w tym sezonie rundę. Odbędzie się ona razem Poznańskim Super Oesem 27.10.2012 na Torze Poznań.

 

Automobilklub Bydgoski dziękuje sponsorom, ekipie organizacyjnej oraz wszelkim innym osobom i instytucjom które pomogły sprawnie przeprowadzić zawody. Mamy nadzieję że wspólna ciężka praca pozwoliła uczestnikom poczuć rajdowy klimat i zapewnić wiele sportowych emocji. DZIĘKUJEMY!!!

 

postheadericon 4 RUNDA ZAWDÓW BYDGOSKI MISTRZ KIEROWNICY JUŻ 30 WRZEŚNIA (wpis z dnia 20.09.2012)

Automobilklub Bydgoski wraz ze sponsorami imprezy: firmą BLACHOCAR, firmą www.chemia8.pl oraz firmą jubilerską TOPAZ serdecznie zapraszają wszystkich miłośników rywalizacji samochodowej na 4 rundę zawodów o tytuł BYDGOSKIEGO MISTRZA KIEROWNICY 2012. Odbędzie się ona w dniu 30.09.2012 r na nowo wybudowanym i udostępnionym dla naszej imprezy Torze Kartingowym w Bydgoszczy – wjazd od ulicy Oksywskiej. Początek imprezy o godz. 12.00. Do przejechania będzie jeden odcinek specjalny, który każdy z uczestników będzie pokonywał cztery razy. Jeżeli czas na to pozwoli to liczba przejechanych odcinków zostanie zwiększona.
Do zawodów należy zgłaszac się do dnia 29.09.2012 r. poprzez formularz  dostępny na stronie 
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fromEmail=true&formkey=dDR0NTFoeWNjOHQ2MlVYeU5CZHpMb1E6MQ

Lista zgłoszonych zawodników do wglądu: 
https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0AuiiaKAbPn1mdDR0NTFoeWNjOHQ2MlVYeU5CZHpMb1E&output=html

Wpisowe w wysokości 50 zł płatne jest w dniu imprezy. Zawodnicy zgłaszający się w dniu imprezy płacą o 10zł więcej.  Kaski dla uczestników prób sportowych są obowiązkowe.

Wśród uczestników obecnych na zakończeniu imprezy rozlosujemy kilka super fajnych - ufundowanych przez sponsorów nagród.

Regulamin imprezy http://www.bmw-challenge.pl/wp-content/uploads/2012/09/2012-regulamin-Bydgoski-Mistrz-Kierownicy.pdf

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!

 

postheadericon SAMOCHODÓWKA ZGARNĘŁA WSZYSTKO (wpis z dnia 17.09.2012)

W minioną sobotę 17 września 2012 roku na terenie Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego odbyła się IV edycja Pucharu MOTO-BYDGOSZCZ. W imprezie wzięło udział 14 załóg reprezentujących firmy związane z motoryzacją. W zmaganiach uczestniczyli:

- P.H.U. S-TEAM sp. z o.o.

- Reiski Auto sp. z o.o.

- Włodzimierz Bieranowski (SKODA)

- Stacja Kontroli Pojazdów Inwalidów 1

- Firma Jubilerska OMEGA

- PPHU "BLACHOCAR-OLEX" s.c.

- OPEL-CHEVROLET Mikołajczak

- KLG sp. z o.o.

- TOM-TRANS Tomasz Omniczyński

- WOJMAG Stacja Kontroli Pojazdów s.c.

- AUTO HOL JODKO

- Urząd Miasta Bydgoszczy Wydział Uprawnień Komunikacyjnych

- Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

Wszystkie załogi z płyty Starego Rynku wystartował Pan Rafał Bruski - Prezydent Bydgoszczy. uczestnicy mieli do wykonania 3 próby sprawności jazdy (2 na kartodromie oraz 1 w WORD-zie) oraz musieli odpowiedzieć na 21 pytań związanych z trasą oraz odnaleźć 17 fotografii obiektów znajdujących się przy trasie rajdu. Zwycięsko ze zmagań w klasyfikacji firm wyszli:

I miejsce Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

II miejsce Urząd Miasta Bydgoszczy Wydział Uprawnień Komunikacyjnych

III miejsce AUTO HOL JODKO.

Dodatkowo przeprowadzony został konkurs ze znajomości historii Bydgoszczy w którym nagrodą był okazały Puchar ufundowany przez Pana Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Puchar od soboty jest w posiadaniu Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy.

W imieniu Automobilklubu Bydgoskiego serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za poświęcenie nam całej soboty. Mamy nadzieję że było warto.

Dodatkowo chcemy podziękować wszystkim instytucjom zaangażowanym w prawidłowy przebieg imprezy a byli to:

- Urząd Miasta Bydgoszczy Wydział Uprawnień Komunikacyjnych

- Policja

- Inspekcja Transportu Drogowego

- Straż Miejska

- Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

- OZDG PZM

- WORD

- Urząd Miasta Bydgoszczy Wydział Promocji, Sportu i Turystyki

- Sekcja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Bydgoskiego.

Dodatkowo serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją video ze startu do imprezy. Relacja dostępna jest na stronie www.bydgoszcz.pl pod linkiem

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_xv4ZTNdQGY