Get Adobe Flash player
Aktualności

postheadericon VII RUNDA AB CUP i BMW-CHALLENGE JUŻ 22 WRZEŚNIA (wpis z dnia 10.09.2012)

fot. Marzena Bentlejewska

 

AUTOMOBILKLUB BYDGOSKI razem ze sponsorami cyklu: www.rallyshop.pl oraz www.chemia8.pl, serdecznie zaprasza wszystkich kierowców – amatorów
i zawodowców, z licencjami i bez, zaczynających przygodę ze sportem samochodowym oraz z wieloletnim doświadczeniem - na kolejną VII rundę Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP
i BMW-Challenge, która odbędzie się w SOBOTĘ 22 WRZEŚNIA 2012 r. od godz. 9.00 na terenie lotniska w Nowym Mieście nad Pilicą koło Warszawy.

 

Poprzednie imprezy organizowane na tym lotnisku otrzymała od uczestników bardzo wysokie oceny – tak pod względem organizacyjnym jak i pod względem trasy. Na tę rundę zaplanowaliśmy 8 odcinków specjalnych, każdy o długości ok. 6 km. Łącznie uczestnicy przejadą ok. 70 km + poranny trening (90minut) na odcinku testowo – treningowym od godz. 9.30 do 11.00, na którym można startować wielokrotnie. Każdą z prób rozpoczynamy wspólnym zapoznaniem trasy w kolumnie za pojazdem organizatora. Następny przejazd to już szybsza jazda zapoznawcza z trasą w odstępach czasowych między kierowcami, jednak bez pomiaru czasu. 3 kolejne przejazdy każdej z prób to już walka o cenne sekundy z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu przeprowadzonego przez firmę GROS  z Bydgoszczy. Wyniki z próby będą na bieżąco wyświetlane na monitorze, a po każdej pętli wydruki klasyfikacji z pętli są wywieszane w biurze imprezy. Zasadniczym warunkiem wzięcia udziału w naszych zawodach jest posiadanie sprawnego samochodu, prawo jazdy, oraz kasku dla kierowcy (i ewentualnego pasażera) oraz wypełnienie elektronicznego zgłoszenia, które należy przesłać do dnia 20 WRZEŚNIA 2012 r.

 

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fromEmail=true&formkey=dE5ad2hfTWFCcUtHeHhUdklTZFVLYWc6MA

 

Lista zgłoszonych zawodników dostępna na stronie: https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0AuiiaKAbPn1mdE5ad2hfTWFCcUtHeHhUdklTZFVLYWc

 

Wpisowe w wysokości 200 zł płatne jest w dniu imprezy. Zawodnicy zgłaszający się w dniu imprezy płacą o 50zł więcej.

 

Jeśli macie Państwo problem z zapisaniem to prosimy o kontakt tel. 501-215-559 lub mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

postheadericon 1 OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA MECHANIKÓW (wpis z dnia 6.09.2012)

Automobilklub Bydgoski z przyjemnością informuje, że został partnerem 1 Ogólnopolskiego Konkursu Mechanika Roku. Konkurs na najlepszego Mechanika roku to pierwsza na tak dużą skalę impreza w Polsce organizowana przez grupę V8 Team. Zainteresowane firmy, importerzy i warsztaty mogą w drodze wewnętrznych eliminacji wybrać swojego najlepszego mechanika lub elektromechanika i skierować go na Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników do Wrocławia.

Celem konkursu jest promocja warsztatów jak również wyłonienie najlepszego mechanika / elektromechanika w Polsce. Konkurs przewiduje nagrodzenie najzdolniejszego mechanika w kraju, promocję dobrych praktyk w dziedzinie automechaniki oraz promocję firmy mającej w swoim składzie zwycięzcę.

 

postheadericon 3.08.2011 PROJEKT "PRZYSZŁOŚĆ Z PASJĄ" ZAKOŃCZONY


Wszystko co dobre szybko się kończy...

 

 W dniu 31 lipca 2011 roku Automobilklub Bydgoski zakończył projekt „Przyszłość z pasją” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z programu operacyjnego Kapitał Ludzki – Człowiek najlepszą inwestycją. W skład projektu wchodziły szkolenia:

-         Przedstawiciel handlowy

-         Windykator

-         Program Aktywnego Rozwoju w tym wsparcie pośrednika pracy

-         Kurs prawa jazdy kat. B.

W projekcie uczestniczyło 60 osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo z województwa kujawsko-pomorskiego. Wszyscy uczestnicy projektu ukończyli przewidziane szkolenia a  50 z nich ukończyło kurs prawa jazdy. Największą satysfakcję sprawiło nam uzyskanie informacji, że 18 osób dzięki uczestnictwie w projekcie znalazło pracę. Było nam bardzo miło współpracować z uczestnikami oraz kadrą projektu. To dzięki dużej ilości przekazywanej przez trenerów wiedzy w sposób ciekawy a czasami nawet dowcipny, uczestnicy projektu poznali tajniki pracy przedstawiciela handlowego i windykatora. Nauczyli się też jak poprawnie sporządzić CV i dokumenty aplikacyjne dla potencjalnego pracodawcy. Ponad 30 osób udało się w trakcie trwania projektu na rozmowę kwalifikacyjną podczas której mogli pochwalić się uzyskaną wiedzą. Na pewno dużym atutem w przyszłej pracy będzie uzyskane dzięki uczestnictwu w projekcie prawo jazdy. Mamy nadzieję że tak jak pracownicy Automobilklubu Bydgoskiego realizujący projekt tak i jego uczestnicy będą miło wspominać spędzone razem chwile.

Osobne podziękowania chcemy przekazać kadrze projektu – bez ich osobistego zaangażowania a czasami nawet wykonywania obowiązków ponad założone w projekcie udało się nam wszystkim uzyskać tak dobre wyniki i zakończyć projekt ze wskaźnikami wyższymi niż zakładane na początku. Bardzo dziękujemy Oli (marketing i informacje dot. projektu), Izie (Przedstawiciel handlowy), Magdzie (pośrednictwo pracy), Oli (Program Aktywnego Rozwoju), Robertowi (ogarniał całość spraw związanych z organizacją szkoleń), Jackowi (Windykator i komputery), Andrzejowi (finanse), Romualdowi (nauka jazdy) i Andrzejowi (nauka jazdy).

Chcemy też zapewnić, że pracujemy nad kolejnymi projektami. Mamy nadzieję że zdobyte przez Automobilklub Bydgoski doświadczenie pozwoli jeszcze nie raz prowadzić działania mające na celu pomoc osobom bezrobotnym i realizować kolejne projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

 

postheadericon 4.03.2011 Kolejna grupa ukończyła szkolenia projektu "Przyszłość z pasją"

alt

Niezmiernie miło nam poinformować, że kolejna grupa 12 uczestników projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki ukończyła szkolenia "Przedstawiciel handlowy", "Windykator" oraz Program Aktywnego Rozwoju. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zwiększy szanse uczestników projektu na rynku pracy.  Życzymy wszystkim jak najszybszego znalezienia pracy!!!

 

postheadericon 8.02.2011 Harmonogram szkoleń dla uczestników projektu "Przyszłość z pasją" grupa III

Informujemy, że w dziale "Projekty Unijne - do pobrania" został umieszczony harmonogram dla osób zakwalifikowanych na szkolenia do grupy III. Szkolenia odbędą się - teoria "prawo jazdy" w siedzibie Automobilklubu Bydgoskiego w Bydgoszczy, "Przedstawiciel handlowy", "Windykator", Program Aktywnego Rozwoju w Hotelu "Centralnym" przy ul. Dworcowej 23 w Chełmnie. Dodatkowo informujemy, że można jeszcze zgłaszać chęć udziału w projekcie "Przyszłość z pasją" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zostało już tylko kilka ostatnich miejsc więc serdecznie zapraszamy wszystkich niezdecydowanych... Dodatkowe informacje o warunkach jakie muszą spełniać uczestnicy projektu dostępne są w zakładce "Programy Unijne".